17. května 2008

 

Organizované setkání pro zajištění „Prvního festivalu Antického Říma“

Pracovní setkání a instruktáž proběhla 17. května Organizačního výboru „Prvního festivalu Antického Říma“ schválených účastníků kástingu.

Setkání se zúčastnila paní Andrea Colloni z Legio Italica a místními partnery Město Svištov, Výbor pro turistiku a Obchodní centrum. Byl ujasněn harmonogram události, jakož i úkoly pro účastníky.

V době od 26. do 29. června ve městě Svištov proběhne kromě 20 bitev v bojových scénách se vystřídá více jak 250 dobrovolníků ze 14 zemí mezi kterými jsou zástupci z Itálie, Španělska, Portugalska, Německa, USA, Ruska, Česka, Maďarska, Nizozemí a dalších. Jejich tábor bude umístěn na stadionu „Akademik“ a nad ním bude vystavěna strážní věž pro vojáky. Bojovníci ze Svištova budou ještě po trénovat ve dvou etapách a budou součástí 1. Trácké kohorty. Na setkání byl přestaven i prapor bojové části, ušitý účastnicí kástingu z Plovdivu.

Očekává se, že události se zúčastní desítku našich a světových médii, včetně Hollywoodu. Z evropských televizí potvrdili svou účast zástupci Rai Uno, National Geographic, RTL a dalších mezi bulharskými jsou Kanál 1, BTV, TV21, Darik Radio a další.

Mezi hosty festivalu budou zástupci a delegace Evropské komise a ve vší pravděpodobnosti i zástupci radnice města Říma.

Organizace uvítání a umísťování turistů se realizuje průběžně, budou vymezena parkovací místa, místa pro kempování a pro karavany.

Podrobnosti a program festivalu můžete nalézt na stránkách

www.visitsvishtov.com.